Wycieczkowe zakończenie roku

WYCIECZKOWE  ZAKOŃCZENIE  ROKU

Szkoła Podstawowa w Pawłowie Żońskim w miesiącu czerwcu podjęła wyzwania turystyczne.

W dniach 12-13 czerwca 45 dzieci uczestniczyło w wycieczce do Warszawy.

Uczniowie zwiedzili Zamek Królewski, Łazienki, Pałac Nauki       i Kultury, Belweder, podziwiali również pomniki: Fryderyka Chopina, Adama Mickiewicza, Józefa Piłsudskiego. Aktywnie poznawali tajniki nauki z dziedzin fizyki, chemii, biologii i robotyki w Centrum Nauki Kopernik, a także mieli okazję zobaczyć Stadion Narodowy, który swoją wielkością wywarł wielkie wrażenie. Wyjazd do stolicy był wielkim przeżyciem i dostarczył wszystkim wycieczkowiczom wiele pozytywnych emocji.

Już po raz trzeci dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pawłowie Żońskim został zorganizowany biwak. Udało się to dzięki zaangażowaniu Pani Dyrektor Marzeny Janiszewskiej, nauczycieli        i rodziców, którzy pomogli rozbić namioty i przygotować posiłki. Jak co roku nie zabrakło atrakcji.       Były zabawy w stylu indiańskim, pokaz motocykli, spotkanie z policjantem, pokazy wojów, rozgrywki w tenisa ziemnego.

Pierwszego dnia późnym popołudniem odwiedzili nas mili goście w osobach Pana Wójta Przemysława Majchrzaka, Pani zastępcy Jolanty Maciejewskiej oraz Pana radnego Grzegorza Bołdygi. Goście przywieźli ze sobą słodkie upominki dla dzieci.

W tym wielkim przedsięwzięciu wsparła  nas finansowo, prężnie działająca Rada Rodziców na czele z przewodniczącą Aldoną Matuszak.

Biwak sprzyjał integracji uczniów i społeczności lokalnej.

Kolejną atrakcją był wyjazd dzieci 23 czerwca -" Pociągiem na pełne morze" do Kołobrzegu.

Pociąg o nazwie KATAMARAN został uruchomiony według formuły Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl - skład pociągu był  wyposażony w wagon restauracyjny, a pasażerowie  mogli skorzystać ze zorganizowanych atrakcji między innymi w formie zagadek i ciekawostek o kolei,  prowadzonych przez specjalnie zaproszonego prawdziwego KAPITANA statku!

Dzieci doświadczyły uroku pełnego morza płynąc prawdziwym pełnomorskim statkiem.

Późną nocą  wróciły zmęczone i zadowolone.